Instalacje fotowoltaiczne


FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

Ekologiczny i bezpłatny prąd w Twoim domu?

Jest na to rozwiązanie - FOTOWOLTAIKA

Pozwala ona na wyprodukowanie prądu z wykorzystaniem energii słonecznej.

Dzięki niej możesz uniezależnić się od cen prądu.

Korzystaj z prądu wyprodukowanego przez siebie na bieżące zużycie w domu, magazynuj
i wykorzystuj go w czasie wzmożonego zapotrzebowania.

 

Zwrot z dobrze wykonanej inwestycji, dofinansowaniu Mój Prąd oraz uldze termoizolacyjnej możesz uzyskać już po kilku latach.

 

Zadbaj o środowisko, przyszłość młodego pokolenia dzięki redukcji emisji CO2.

 

GDZIE MONTOWAĆ?

Na dachu oraz na gruncie. Bardzo istotnym elementem jest to, aby nic nie zacieniło paneli fotowoltaicznych.

 

CO POTRZEBA DO INSTALACJI?

Panele fotowoltaiczne, zwane ogniwami, czyli widoczna część instalacji. Są one pokryte szkłem hartowanym, dzięki czemu posiadają bardzo dużą odporność na uszkodzenia związane z opadami atmosferycznymi.  W panelach tych najważniejszą częścią są ogniwa fotowoltaiczne, ponieważ to dzięki nim wytwarza się energia elektryczna.

Falownik, bardzo często zwany inwerterem, czyli przetwornica, która zamienia prąd stały na zmienny. Tak, aby w gospodarstwie domowym można było z niego korzystać.

Okablowanie, złącza, czyli elementy łączące panele z falownikiem. Te, jakby się wydawało małoważne elementy instalacji PV, są istotnym elementem. Ważna jest ich jakość, aby w pełni cieszyć się z wykorzystania  energii słonecznej oraz bezpieczeństwa.

Konstrukcja, czyli element pozwalający na montaż paneli na dachu lub na gruncie. Zapewnia ona stabilność dla całego zbudowanego układu.


JAK TO WSZYSTKO RAZEM DZIAŁA?

Ogniwa fotowoltaiczne łączy się w moduły, które wytwarzają energię. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych w postaci promieniowania słonecznego. Prąd powstały zostaje przekazany do falownika, który na bieżąco dopasowuje parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci.

Panele fotowoltaiczne czerpią energię pochodzącą z promieni słonecznych. Dlatego są zaliczane do Odnawialnych Źródeł Energii. Działająca już instalacja fotowoltaiczna nie powoduje dodatkowych kosztów, od chwili jej uruchomienia, zaczyna się oszczędność na rachunkach za prąd.

Montaż fotowoltaiki nie łączy się z koniecznością wymiany instalacji elektrycznej. Zazwyczaj wykorzystuje się już istniejącą instalację – skrzynię rozdzielczą.